Nahoře
Thajské masáže: Jak mohou zlepšit váš spánek
srp, 29 2023

Úvod do světa thajských masáží

Thajské masáže jsou něco, co si myslím, že si každý zaslouží zažít aspoň jednou v životě. Jsou spojením cvičení jógy, akupresury a tradiční thajské medicíny. Nejlepší na thajských masážích je, že mají neuvěřitelné prospěchy pro tělo i mysl. Jedním z nejpozoruhodnějších benefitů je zlepšení kvality spánku. Zvídání vzruší všechny smysly, zrychlí tep a povede k regeneraci těla. Thajské masáže jsou to pravé pro všechny, kteří hledají úlevu od stresu, relaxaci a zlepšení kvality svého spánku.

Proč thajské masáže zlepšují kvalitu spánku?

To je opravdu záhada, která fascinuje vědce po celém světě. Když se lépe podíváme na thajské masáže, zjistíme, že právě prvek lumpini, což je thajský termín pro „energetické linie“, hraje klíčovou roli. Tyto linie jsou spojováním mezi tělem a myslí, a když jsou v rovnováze, člověk se cítí v klidu a pohodlí. To je prospěšné zejména během noci, kdy je tělo potřebuje odpočívat a regenerovat. Díky thajským masážím se tento proces stává mnohem efektivnější.

Kromě toho, existuje i spousta vedeckých studií, které ukazují, že thajské masáže mohou snížit hladinu stresového hormonu kortizolu v těle. Pokles tohoto hormonu může zlepšit kvalitu spánku. Dozvěděla jsem se o tom před pár lety, když jsem s Pavlem zažila první thajskou masáž. Bylo to zážitek, který nám zcela změnil pohled na způsoby, jak zlepšit kvalitu našeho spánku.

Jak vypadá typická thajská masáž?

Thajská masáž není jen nějaké obyčejné cvičení. Je to rituál, který zahrnuje různé techniky, jako například protahování, tlakování a stimulaci energetických linek. Myslím, že právě rozmanitost thajských masáží je to, co je dělá tak jedinečnými a přínosnými pro zdravý spánek.

Na začátku masáže vás masér nebo masérka požádá, abyste se uvolnili a soustředili na svůj dech. Budete ležet na podlaze v měkkém a pohodlném oblečení. Začíná se na končetinách a postupuje se směrem k hlavě. Při každém stlačení bude masér nebo masérka vytvářet harmonické vlny, které projdou celým tělem přes energetické linie. Je to jako když vám někdo hraje na tělo jako na hudební nástroj. Je to opravdu neuvěřitelné! A co je nejlepší na tom všem? Po masáži se budete cítit klidnější a lépe připraveni na klidný spánek.

Tipy pro zlepšení zážitku z thajských masáží

Do thajských masáží je dobré se pustit s otevřenou myslí a srdcem, a také s přístupem, který je otevřený novým zážitkům. Stejně jako s jakýmkoli novým zážitkem, také u thajských masáží platí, že čím více jste otevřeni novým zážitkům, tím více z nich získáte.

Osobně jsem zjistila, že je velmi užitečné si před masáží udělat čas na meditaci. Příprava mysli může být stejně důležitá jako samotná masáž. Jiný dobrý tip je pít hodně vody před i po masáži. To pomáhá vyplavit toxiny z těla a podporuje hojení a obnovu.

Chcete-li získat co nejvíce z thajské masáže, doporučuji před ní jíst lehkou stravu. Nejste-li ještě zvyklí na thajské masáže, může být dobré začít s kratšími sezeními a postupně přidávat na délce. Thajská masáž by měla být příjemná zkušenost, takže pokud cítíte jakékoli nepohodlí, dejte to vědět svému terapeutovi.

Nashledanou v klidném světě thajských masáží!

Vypadá to, že jsem se dostala na konec tohoto článku o thajských masážích a jejich přínosu pro kvalitu spánku. Doufám, že vás tato cesta inspirovala k tomu, abyste si rezervovali svůj první termín a zkusili, jak moc mohou thajské masáže zlepšit váš spánek.

Já a Pavel jsme si tuto zkušenost užili a viděli jsme skvělé výsledky. Naše nejstarší, Milena, se dokonce rozhodla věnovat thajským masážím jako terapeutka. Je to jedna z těch věcí, které jsou nejen užitečné, ale také vášnivé a krásné.

Thajské masáže jsou pro nás víc než jen terapie. Jsou životním stylem, který nám pomáhá lépe se poznávat, zvládat stres a samozřejmě zlepšit kvalitu našeho spánku. Pokud to bylo ve vašem případě stejně, dejte mi vědět v komentářích!