Nahoře
Jak může masáž Shiatsu zlepšit vaši kůži?
srp, 14 2023

Začátek naší cesty k lepší pleti Shiatsu masáží

Dopřála jsem si šálek čaje a celý svět se na chvíli zastavil. Běžný den byl plný návalu překvapení, od řevu našeho pejska Lea po tancování s mými dětmi, Tadeášem a Viktorií. A pak jsem našla svůj klid při siati u svého notebooku, abych se s vámi podělila o svou zkušenost a znalosti o masáži Shiatsu a jejím přínosu pro naši pleť.

Nadmíru často jsme zvyklí vnímat masáže jako luxusní odpočinkové chvíle, jenž nám dopřejí špičatý konec týdne. Ale ještě častěji zapomínáme, že masáže nejsou jen o relaxaci těla, ale také o regeneraci naší pleti - zejména Shiatsu masáže. Zakrátko se z ní stane váš nový rituál zkrášlení.

Co to je ta Shiatsu masáž?

O Shiatsu masáži se mluví jako o akupresurní technice, která pochází z Japonska. Je to forem tradiční čínské medicíny a pracuje s energetickými průtočnými body na těle. Když jsem prvně slyšela o Shiatsu, řekla jsem si: "Cože? Akuprese? To nechci, to jsou přece jehly! Ale opravdu ne, přátelé, Shiatsu se provádí pouze prsty, dlaněmi nebo palci. Jsem si jistá, že mnozí z vás budou překvapeni (stejně jako já tehdy), když zjistíte, jak může taková jednoduchá technika zlepšit stav vaší pleti.

Jednoduše řečeno, Shiatsu znamená „tlak prsty“. Věřte mi, když řeknu, že to není jen o uvolnění svalů, ale také o posílení krevního oběhu a zlepšení přívodu kyslíku do vaší pleti. Povězte mi, kdo by nechtěl být natolik zdravý a žádoucí?

Proč byste měli vyzkoušet Shiatsu masáž pro zlepšení vaší pleti

Shiatsu není jen další masážní technika, její magie spočívá v tom, že stimuluje a harmonizuje tok energie v těle, takzvaný chi. Je to trochu jako udělat jógu pro tvář! Možná si pamatujete, když jsem vám vyprávěla o svém zážitku s výukou jógy. Představte si ten pocit hlubokého klidu, když po skončení cvičení ležíte na karimátce a cítíte, jak energie proudí vaším tělem. No a nyní si představte tento pocit na vaší tváři po Shiatsu masáži!

Shiatsu masáž nepůsobí pouze na povrchové vrstvě pleti, ale proniká hlouběji do buněk a tkání, oživuje je a zlepšuje jejich funkci. Její magická moc spočívá i v tom, že rehabilituje unavenou a ochablou pleť, přináší jí zářivý a svěží vzhled. Myslím, že všechny chápeme, že tímto způsobem může Shiatsu masáž brát dech i té nejvíce odolné vrásce!

Shiatsu masáž pro zdravé stárnutí

Jak víte, nejsem žádný teenager a ráda bych vám řekla, že Shiatsu masáže jsou osobně pro mě zázrak při zdravém stárnutí. Můžou skutečně zlepšit kvalitu naší pleti a zpomalit proces stárnutí. Celkově je vaše pleť svěží a omlazená, vrásky jsou méně viditelné a pleť je zdravější.

Zejména pro ženy nad 40 let, které se stejně jako já snaží zpomalit hodiny času, je dobré vědět, že masáže Shiatsu mohou mít dlouhodobý efekt. Ale klíčem k úspěchu je pravidelnost, dámy, pravidelnost. Která z nás by neběžela na masáž, která nám může dát věčný mladistvý vzhled, že?

Jak si můžete udělat Shiatsu masáž sami

Nemějte strach, nedostane se vám agresivních tlaků nebo nepohodlných pohybů. Kromě toho, že je Shiatsu masáž účinná, je také velmi relaxační. Lze ji provádět i doma, pokud nemáte možnost navštívit profesionální salon.

Chci vás ujistit, že i když může někomu připadat, že jde o složitou techniku, ve skutečnosti je to velmi jednoduché, pokud víte, co děláte. Sama jsem se naučila několik základních Shiatsu technik a byla jsem překvapena účinky, které jsem mohla dosáhnout ve svém domově. A pokud si zatím nejste jistí, jak na to, nebojte se. Mám pro vás připravené několik praktických tipů, jak začít.

jak vypadá správně provedená Shiatsu masáž

Otázka, jak vypadá správně provedená Shiatsu masáž, může být trochu matoucí. Je to něco jako ptát se, jak vypadá správně připravený oběd. Záleží na tom, co máte k dispozici a co chcete dosáhnout. Ale pro ty z vás, kteří se chtějí ponořit do světa Shiatsu a zkoušet to sami doma, existuje několik základních kroků, které je dobré dodržovat.

Začněte šetrným promasírováním celé tváře. Jakmile pocítíte, že je vaše pleť dostatečně relaxovaná, můžete začít s tlakem na specifické body. Jak už jsem zmínila, každý z nás má různé potřeby a cíle, takže se zaměřte na místa, kde pocítíte napětí nebo kde chcete zlepšit krevní oběh.

Shiatsu masáž - přínosy a nevýhody

Jako všechny dobré věci, i Shiatsu masáž má své nevýhody. Například nesmí se provádět, pokud trpíte určitými zdravotními problémy, jako jsou nádory, kožní infekce nebo těhotenství. Také není vhodné zahájit shiatsu masáže bez předchozí konzultace s odborníkem. Nezapomeňte, že se jedná o formu léčení, které zasahuje do energetických meridiánů těla, a proto by mělo být prováděno s opatrností.

Ale na druhé straně, Shiatsu masáž nabízí mnohé výhody pro naši pleť. Přispívá k obnově pleti, zvyšuje pružnost, napomáhá regeneraci pleti a dokonce může předcházet vzniku nových vrásek. Účinky shiatsu masáže mohou být tak silné, že mohou transformovat celou vaši pleť. Přesto je ale důležité si uvědomit, že účinky nejsou okamžité a vyžadují čas a pravidelnou péči.

Shiatsu masáž mi dal víc, než jsem kdy čekala. Je to nejen způsob, jak se uvolnit a odpočívat, ale také jak omlazovat a zlepšovat kvalitu své pleti. Nemůžu doporučit nic lepšího než tuto báječnou techniku, kterou by každá z nás měla začlenit do své každodenní rutiny krásy. Přála bych vám, abyste se do Shiatsu zamilovali stejně jako já.