Nahoře
Anticelulitidní masáž: Co to je a jak funguje?
srp, 14 2023

Úvod do světa anticelulitidní masáže

Jestliže se cítíte podobně jako můj pes Hroch, když se snaží škrábat na místech, která nedosáhne, možná byste měli zvážit něco jako anticelulitidní masáž. A nebojte, nebudu vás nudit podrobnostmi o svých představách o ideálním masérském zážitku, to by bylo dost podivné. Ale pro ty z vás, kteří o tomto typu masáže ještě neslyšeli, nebo by se rádi dozvěděli více, je tu tento článek.

Origin anti-celulitidní masáže

Anticelulitidní masáže mají své kořeny v tradičních tělových terapiích, které pocházejí ze starověkých civilizací před tisíci lety. Byly běžně používány k léčení a regeneraci těla, zlepšení krevního oběhu a odstraňování toxinů.


Jást tak, celulitida nebyla vytvořena moderními fast foody a sedavým životním stylem! Je tu s námi už od pradávna. Fakt je, že celulitida se objevuje u obou pohlaví, ale je mnohem častější u žen, díky rozdílům v distribuci tuku, svalu a pojivové tkáně.

Co je to vlastně celulitida?

Pro začátek chci rozptýlit některé celosvětové mýty. Ne, celulitida není nějaký druh záhadného pohromy, která postihuje jen ty z nás, kdo si užívají tu či onu oblíbenou pochoutku o něco častěji. Celulitida je ve skutečnosti normální tuk, který se projevuje skrz tenkou vrstvou kůže. Ten "prošklivý" vzhled je způsoben tím, jak tento tuk, pojivové tkáně a vaše kůže pracují společně.... nebo v tomto případě, jak spolu nepracují.

Jak funguje anticelulitidní masáž?

Anti-celulitidní masáže pracují na zlepšení vzhledu vaší pokožky na místech postižených celulitidou. Jak? No, je to vlastně poměrně jednoduché.


Vězte, že při masáži se používají různé techniky, jako je hnětení, tření a stisknutí postižených oblastí, aby se zlepšil průtok krve a lymfatický systém. Tím se odstraňují toxiny a voda z těla a pomáhá se snížit výskyt celulitidy.


Dojde ke zlepšení flexibility kůže a tkání pod kůží, ke zlepšení tónu pokožky a k ověřenému zlepšení celkového zdravotního stavu. A nemluvě o tom, že správná masáž může být velmi relaxační a uvolňující!

Tipy pro maximální výsledky

Aby byla anticelulitidní masáž skutečně účinná, je důležité kombinovat ji s dalšími zdravými životními návyky. Aktivní životní styl, vyvážená strava a dostatek hydratace jsou klíčové prvky pro dosažení nejlepších výsledků.

Můj osobní příběh s anti-celulitidní masáží

Nyní se můžeme trochu víc ponořit do mých osobních zkušeností s anticelulitidní masáží. Ano, potvrdím, chlapi také trpí celulitidou! A ne, není to nic, za co bychom se měli stydět.


Právě to mě přivedlo k prvnímu sezení anticelulitidní masáže. Rozhodně to nebyla láska na první pohled. Bylo to trochu nepříjemné a bolestivé. Ale jak se říká v životě, bez bolesti není zisku, že? A měl jsem pravdu! Po několika sezeních jsem si začal všímat výrazného zlepšení.


Už nebyl můj břich tak boulovitý. Vypadala to skoro jako kdybych začal chodit do posilovny.. ale ne, je to jen dílo anticelulitidní masáže! Tato zkušenost ve mně probudila vášeň pro wellness a péči o tělo. Bylo to opravdu zjevení.

Závěrem chci říct, že anticelulitidní masáž je skvělý způsob, jak se vypořádat s tímto nepříjemným problémem. Je to účinné, pomáhá zlepšit vaše zdraví a také vás to naučí něco o péči o tělo. Takže pokud jste ještě nezkusili anticelulitidní masáž, vřele vám ji doporučuji!