Nahoře
Jak si vybrat správnou anticelulitidní masáž
srp, 14 2023

Rozumíte Celulitidě?

Pamatuji si jak kdyby to bylo včera, když na mě moje pes Max uštědřil pěkný pád. Dopadl jsem přímo na jamku v mlhovině Orion. Ehm... no dobře, byla to jen moje celulitida. Teď už je to lepší, ale právě této nehodě vděčím za to, že jsem se začal více zajímat o to, jak se s celulitidou vypořádat. A tuším, že nejsem sám, kdo má s tímto problémem co do činění. Ale než se dostaneme k řešením, pojďme se nejdříve podívat, co vlastně ta celulitida je.

Ve zkratce, celulitida je tuk ukládající se pod kůží v nepravidelných shlucích, obvykle na stehnech, hýždích, nebo břichu. Ale tak jako je více typů ovoce v supermarketu, i u celulitidy se setkáme s několika typy. Podle struktury a stavu můžeme celulitidu rozdělit do tří kategorií: tuhou, měkkou a edematózní. A tak jako bychom neměli dávat do jednoho smoothie všechno ovoce, co najdeme, ani v případě celulitidy není správné všechny typy léčit stejně.

Proč je Anticelulitidní Masáž Tak Důležitá?

Anticelulitidní masáž může být skvělým způsobem, jak se zbavit celulitidy. Jak? Důvod je jednoduchý: masáž dokáže nadletovat naše tělo díky zvýšení prokrvení pokožky a podkoží, což vede k rozložení tukových buněk. A kdo by nechtěl vyhnat nepřítele z pevnosti válečnou technikou?

Inu, musím přiznat, že po pádu na mě válečné metody přišly trochu rychleji, než jsem očekával. Pěkně jsem si to při chůzi na procházku s Maxem namasíroval. Přestože jsem se tehdy celkem dost poškodil, uvědomil jsem si, jak moc může být masáž účinná. Je to skvělý způsob, jak se s tímto trvalým kosmetickým problémem vypořádat.

Správná Technika je Klíčem k Úspěchu

Anticelulitidní masáže se musí provádět správnou technikou, aby byly účinné. Je dobré si uvědomit, že nejde jen o tlak, ale také o směr, možná si vzpomínáte na svůj první pokus o masáž. Bylo to něco jako když se snažíte znovu seknout hřebík, který se vyklonil.

Chcete-li docílit výsledků, musíte se držet některých osvědčených metod. Některé z nich jsou stříhání, tření, hnětení a vibrace. A pokud se chcete trochu zasmát, pak při těchto cvičeních vypadáte trochu jako když se dítě snaží napodobit cirkusového klauna. Ale i přesto, pokud se těmto technikám budete věnovat, můžete si být jisti, že výsledky dorazí.

Vybrat si správného Profesionála

Jsou mi dobře známa rizika spojená s volbou špatných služeb. Ano, stává se, že i já dělám chyby. Když jsem poprvé zvažoval anticelulitidní masáž, myslel jsem, že můžu prostě vybrat první salon, který se mi objevil na Google. Výsledek? No, nedostal jsem masáž, ale spíše se mi zdála, že jsem byl součástí WWE zápasu.

Pokud nechcete skončit jako já, doporučuji se podívat na recenze, zkušenosti a kvalifikace maséra. Všimněte si, jaký druh masáží nabízí a zda mají zkušenosti s anticelulitidními masážemi. Mějte na paměti, že při výběru správného profesionála může jít o úspěch nebo neúspěch vašeho celulitidového boje.

Existují i Domácí Metody

A ne, tím nemyslím, že byste měli svého mazlíčka vyškolit na maséra. I když to by byla dost zábavná představa, řekněme po pravdě, kolik z nás má doma psa, který by to dokázal?

Pro ty z vás, kdo se cítí nepohodlně, když jde o masérky nebo prostě nemáte čas navštívit salón, jsou zde domácí metody. Můžete si například pořídit masážní stroj nebo si dokonce vytvořit domácí recepty. Přestože domácí metody mohou být účinné, měli byste je používat s opatrností. Udělejte svůj výzkum a nepřehánějte to!

Pravidelnost je Důležitější než si Myslíte

Nemůžete jen jednou provést anticelulitidní masáž a očekávat zázračné výsledky. Je to tak trochu jako pokusit se zhubnout tím, že jeden den nebudete jíst. Pravděpodobně vám to nebude fungovat. Potřebujete pravidelnost.

Doporučuje se minimálně jednou nebo dvakrát týdně absolvovat anticelulitidní masáž, aby byly vidět výsledky. A ještě lépe by bylo, kdybyste tuto masáž kombinovali s pravidelným cvičením a správnou stravou. Je to tak trochu jako pokusit se vyhrát loterii: čím více tiketů máte, tím je pravděpodobnější, že vyhrajete!