Nahoře
Proč zkusit holistickou masáž pro lepší spánek
srp, 14 2023

Úvod do světa holistické masáže

Popišme si to takto: Prohloubené dýchání, relaxace všech svalů a klidné myšlenky plynoucí jako stříbrný pramínek řeky. Toto může být váš večer, pokud se rozhodnete pro holistickou masáž. Říkáte si, proč bych si vybíral právě holistickou masáž? No, mám pro vás několik dobrých důvodů a jeden z nich je lepší spánek.

Abych byl upřímný, na začátku mojí cesty k holistické masáži jsem byl trochu skeptický. Měl jsem pocit, že jde o jen další módní vlnu. Ale když jsem jednou vyzkoušel, byl jsem naprosto paf. Bylo to jako kdyby se tiše ozvalo ticho a já pocítil klid a harmonii, jakou jsem nikdy předtím nezažil. Navíc od té doby spím jako dítě.

Význam holistické masáže

Možná se ptáte: co to vlastně je ta holistická masáž? Pro ty, kdo nevědí, holistická masáž je přístup k tělu jako celku. Nemá za cíl jen zmírnit napětí ve svalech, ale i harmonizovat mysl a duši. Zaměřuje se na to, jak jsme propojeni a jak můžeme lépe porozumět svým tělům.

Holistická masáž tak v podstatě pracuje s celou naší bytostí a může mít nespočet pozitivních účinků. Může například pomoci zmírnit stres a úzkost, zlepšit kvalitu našeho spánku či podpořit náš imunitní systém. Jde o skvělou metodu na zklidnění naší mysl a cítění našeho těla. Myslím, že právě tato úcta k tělu a mysli je to, co dělá holistickou masáž tak speciální.

Postup holistické masáže

Nyní, když už víme, co je to holistická masáž a jaká je její filosofie, pojďme si říct, jak probíhá taková masáž. Na rozdíl od mnoha jiných forem masáže, holistická masáž často zahrnuje celou řadu technik. Sluší se začít s hlubokým dýcháním a dechovými cvičeními.

Ode mě dostali tipy na holistickou masáž i moje děti Jáchym a Klára. Překvapivě jim to šlo lépe než mě. Zdá se, že děti mají dar vstoupit do světa klidu a pohody mnohem jednodušeji než dospělí. A já se od nich mnoho naučil.

Proč zkusit holistickou masáž pro lepší spánek

Moje cesta ke králi spánku - holistické masáži, byla dlouhá a plná zkoušení a chyb. Ale hned, jak jste několikrát vyzkoušel holistickou masáž, můžete pocítit hlubokou relaxaci a uvolnění, které vás přímo vybízí k spánku. A pak se ráno probudíte svěží a plní energie.

Často mě lidé okolo sebe ptají, proč je holistická masáž tak skvělá pro lepší spánek. A tak jsem to začal zkoumat. Zjistil jsem, že existuje tolik výzkumů a studií podporujících mou vlastní zkušenost. Je dokázáno, že holistická masáž pomáhá snižovat hladinu stresového hormonu kortizolu v těle a zvyšovat hladinu oxytocinu zvaného také hormon štěstí.

Jak si vytvořit správné prostředí pro holistickou masáž

Až se pustíte do této cesty, je důležité si vytvořit hodně klidného a relaxačního prostředí. A nemusí to být ani tak složité, jak si možná myslíte. Pokud mám třeba na koho v domácnosti spolehnout, tak je to náš pes Max. Mu vždy při masáži stačí jen dávka pár pravidelných pohladů a mám klidný a bezproblémový průchod k relaxaci.

Ticho, klid, pohodlný polštář a tma. To jsou kouzelné ingredience pro dobrý relaxační večer. Po takovém večeru se vám bude chtít jen ulézt do postele a zavřít oči. Nechte si říci, taková kvalitní předpovídaná noc plná sladkých snů je neocenitelná.

Tipy a triky pro nejlepší výsledky

Na závěr bych vám rád předal pár tipů z mé vlastní zkušenosti. Je několik chyb, kterých se lidé při holistické masáži často dopouštějí a které by se měli snažit vyhnout. Nejdůležitější je věnovat masáži celou svou pozornost. Není to jako při sledování televize, kdy můžete současně brabdit na mobilu.

Naučíte-li se být plně přítomni, užijete si masáž mnohem více. Hluboce dýchejte a snažte se uvolnit každý sval na těle. Nepřemýšlejte o tom, co máte udělat nebo co jste udělali. Buďte prostě jenom tady a teď a užívejte si každou sekundu.