Nahoře
Lymfatická masáž: Jak může zlepšit vaše zdraví a životní styl.
srp, 14 2023

Základy lymfatické masáže a jak nám může pomoci

Lymfatická masáž se začala masově používat až na začátku 20. století, ale její kouzlo a účinnost zajisté přetrvala věky. Od svých skromných začátků se lymfatická masáž rozrostla do techniky s širokou škálou přínosů pro lidské zdraví.

Co to vlastně ta lymfatická masáž je? Jednoduše řečeno, pomáhá stimulovat lymfatický systém, klíčový prvek našeho imunitního systému. A to nemluvím jen tak na slepo, tohle jsou informace z prověřených zdrojů. Bez fungujícího lymfatického systému by naše těla byla naprosto bezbranná vůči bakteriím, virům, toxickým látkám a dalším nepříjemnostem, které nás mohou ohrožovat. Lymfatická masáž je svým způsobem naše tajná zbraň v boji s invazí mikrobů a toxinů.

Výhody zdraví a zlepšení životního stylu

Pokud jste jako já a máte rádi konkrétní informace, smlsnete si na tomto oddílu! Lymfatická masáž nám může přinést celou řadu benefitů a to nejen pro naše tělo, ale i mysl. Já jsem si tuto masáži osobně oblíbil a brázdím skrze život mnohem šťastnější a zdravější.

Zlepšuje imunitní systém tím, že stimuluje produkci bílých krvinek, což jsou naši osobní ochránci proti chorobám. Pokud mám říct pravdu, cítím se po masáži jako Superman chystající se na boj s bakteriemi Lexe Luthora.

Jak správně provádět lymfatickou masáž

Určitě se ptáte: "A jak na to?" No, taky jsem se ptal, když jsem se o lymfatické masáži poprvé dozvěděl. Naučit se správným technikám může být těžké, ale zvládnout to je provazová akrobacie jako vystřižená z cirkusového vystoupení.

Základní rada zní: Jděte proti proudu! Startujete od konečků končetin a masírujete směrem k tělu, aby jste "vyhnali" lymfu z končetin zpět do těla, kde se čistí a filtruje.

Časté chyby při lymfatické masáži

Azda nejčastějším omylem lidí je příliš silný tlak při lymfatické masáži. Řeknu vám, že jsem se tohoto faux pas dopustil i já. Kdo by si pomyslel, že u masáže mohou platit stejná pravidla jako u roztomilých chlupatých králíčků - s něžností!

Pamatuji se, jak jsem poprvé zkoušel lymfatickou masáž doma a skončil jsem podlehnul síle Hulka. Přestože jsem měl pocit, že to dělám dobře, moje tělo mě potrestalo následujícím dnem. Bolavé klouby a natažené svaly - důkaz dostatečný, že jsem to přepálil. Později jsem se dozvěděl, že lymfatické masáže by měly být prováděny s lehkým a měkkým tlakem. Kdo by to byl řekl, že?

Návštěva profesionála versus domácí masáž

S lymfatickou masáží je to jako s jízdou na koni. Můžete si ho sice pořídit domů, ale pokud nejste zkušený jezdec, pravděpodobně skončíte s modřinami po celém těle a koník se bude válce v trávě zasmát. Takže než se pustíte do domácí masáže, doporučuji navštívit profesionála.

Já jsem si svou první profesionální lymfatickou masáž užil ve wellness centru v Brně. Měl jsem od toho strach jako malý kluk před školou. Ale nakonec? Jak by řekl můj dědeček - cosi zažil! Tehdy jsem poprvé pochopil, jak přínosná může být lymfatická masáž pro tělo i duši.

Závěrem

Lymfatická masáž je jak láska na první pohled - nebo spíše na první dotek. Když se do toho jednou noříte, budete v tom chcet být pořád. Ačkoli jsem se ze začátku bál, teď se nemohu dočkat své příští masáže.

Tak tedy, jak na vás tato metoda zapůsobí, zjistíte až ve chvíli, kdy to vyzkoušíte na vlastní kůži. Ale málem bych zapomněl - pamatujte, jemně a s láskou!