Nahoře
5 tipů, jak si maximálně užít Shiatsu masáž: Kompletní průvodce
bře, 18 2024

Úvod do světa masáže Shiatsu

V posledních letech stoupá obliba masáže Shiatsu, a není divu. Tato forma terapie, pocházející z Japonska, působí pozitivně nejen na naše fyzické, ale i psychické zdraví. Díky své unikátní metodě, která využívá tlak prstů, dlaní, dokonce i loktů a kolen, dokáže Shiatsu masáž aktivovat a harmonizovat energetické toky v těle. Často se mluví o jejích benefitech, jako jsou úleva od bolesti, zlepšení spánku, snížení stresu a celkové zvýšení vitality.

Tip 1: Vyberte si kvalifikovaného terapeuta

Prvním krokem k maximálnímu využití masáže Shiatsu je výběr správného terapeuta. Je důležité najít odborníka, který je nejen dobře vyškolený v technikách Shiatsu, ale také má pochopení pro vaše individuální potřeby a zdravotní historii. Doporučuje se vyhledat recenze a zkušenosti jiných klientů a zkontrolovat certifikaci terapeuta.

Tip 2: Příprava na vaši masáž

Před samotnou masáží je důležité uvolnit tělo i mysl. Doporučuje se před masáží nepožívat těžká jídla, abyste se vyhnuli nepříjemným pocitům během seance. Hydratace je také klíčová; dostatečný příjem vody pomůže odplavit toxiny uvolněné během masáže. Přijďte včas, abyste si mohli v klidu promluvit s terapeutem o svých očekáváních a případných zdravotních problémech.

Tip 3: Během masáže

Během masáže Shiatsu je důležité se úplně uvolnit a otevřít se zážitku. Komunikace s terapeutem je klíčová, nenechte si ujít šanci vyjádřit svůj pocit pohody nebo naopak nepohodlí. Tlak aplikovaný během masáže by měl být příjemný a osvobozující, nikoli bolestivý. Pokud cítíte bolest nebo nepohodlí, ihned to sdělte svému terapeutovi.

Tip 4: Po masáži

Po masáži si dopřejte čas na regeneraci. Efekty Shiatsu masáže mohou být hluboké a vaše tělo bude pravděpodobně reagovat na uvolněné svaly a energetické toky zvýšenou potřebou odpočinku. Vyhněte se náročné fyzické aktivitě a snažte se udržet klidný a uvolněný stav myšlení. Přijímání dostatečného množství tekutin pomůže podpořit detoxikační proces.

Tip 5: Jak si udržet přínosy masáže

Jednou z klíčových věcí pro maximální využití masáže Shiatsu je práce na udržení jejích přínosů i po jejím skončení. Pravidelné cvičení, zdravá strava a dostatečný příjem vody jsou základem. Můžete také praktikovat techniky hlubokého dýchání nebo meditaci, které pomáhají zachovat pocit uvolnění a klidu. Ukázalo se, že pravidelná masáž má kumulativní efekt, takže zvažte pravidelné sezení s vaším terapeutem, aby se vaše tělo mohlo učit udržovat a prohlubovat tyto přínosy.

Závěr

Shiatsu masáž nabízí mnoho přínosů pro naše tělo i mysl. Dodržováním těchto pěti tipů si můžete z této úžasné terapie vytěžit maximum. Nezapomeňte, že klíčové je otevřené srdce a mysl, spolu s ochotou pečovat o své tělo a ducha i po dokončení masáže.