Nahoře
Indická masáž hlavy: Zážitek, který si zamilujete
srp, 14 2023

Indická masáž hlavy: Zážitek, který si zamilujete

Máte pocit, že váš život je plný stresu, znervóznění a únavy? Přiznám se, že já to také často cítím. Ale víte co? Našla jsem opravdu efektivní způsob, jak se s tímto problémem vypořádat, a ráda se o něj s vámi podělím. Je to indická masáž hlavy, aka Champissage. A připravte se, bude to nádherný zážitek, který si zamilujete!

Co je indická masáž hlavy?

Indická masáž hlavy, známá také jako Champissage, má své kořeny v tisíciletí staré indické vědě zvané Ayurveda. Ta znamená doslova „věda života.“ Tato masáž se zaměřuje na vaši hlavu, tvář, krk, ramena a horní část zad. A nejenže je neuvěřitelně relaxační, ale také má mnoho zdravotních výhod.

Nejprve bych chtěla zmínit, že indická masáž hlavy není jen o masáži vaší hlavy, ale o masáži celého těla - od hlavy k patě. A aby to bylo ještě lepší, indická masáž hlavy pomáhá také posilovat vaše vlasy a zlepšuje jejich vzhled!

Nicméně, nejlepší na této masáži je, že přináší uvolnění a klid do vašeho života, aniž byste museli do samotné Indie cestovat. Stačí najít odpovídající wellness centrum nebo masérku v blízkosti vašeho bydliště v České Republice.

Jak probíhá indická masáž hlavy?

Teď, když už víte, co je indická masáž hlavy, určitě se ptáte na to, jak vlastně taková masáž probíhá. Bez obav, já vám to vysvětlím podrobně.

Praktikující masér vás nejdříve nechá sedět na židli a začne masírovat vaše ramena, krk a horní část zad. Toto trvá asi 10 minut. Poté se masér zaměří na vaše vlasy a hlavu, což trvá asi 20 minut. Samotné masírování hlavy je prováděno různými technikami a zahrnuje kombinaci různých tahů, jako je například tření, kroucení a lehké klepání.

Během masáže můžete nosit své oblečení, takže se nemusíte obávat žádného nepohodlí. Masér během masáže obvykle používá olej, ale není to nutnost - pokud máte raději masáže bez oleje, to je také možnost.

Když se do indické masáže hlavy opravdu ponoříte, cítíte se jako v jiném světě. Je to opravdu úchvatný zážitek. A ačkoli trvá jen asi 30 až 40 minut, svěřím se vám, že budete mít pocit, jako by to bylo mnohem déle, protože se budete cítit tak uvolněně a svěže.

Výhody indické masáže hlavy

S právem se ptáte, jaké jsou výhody indické masáže hlavy. Tak pojďme se na ně podívat podrobněji.

Jednou z hlavních výhod tohoto typu masáže je úleva od stresu. Každý z nás se občas cítí přetížený a zavalený závazky. A já vím, jak obtížné je najít čas na relaxaci. Ale věřte mi, stojí to za to. Jak jsem už řekla, indická masáž hlavy je úžasným způsobem, jak se cítit uvolněně a obnovit svou energii.

Kromě toho stojí za zmínku také to, že tato masáž může zlepšit krevní oběh. Pokud trpíte migrénami nebo bolestmi hlavy, mohla by být indická masáž hlavy právě tím, co potřebujete. A to není vše! Indická masáž hlavy také může pomoci při nespavosti a insomnii. To jsou jen některé z mnoha úžasných výhod této masáže.

Kde si nechat udělat indickou masáž hlavy?

Ze všeho co jsem napsala, snad chápete mou lásku k této masáži. A obzvláště pokud jste z Ostravy, jako já, máme štěstí, že máme k dispozici několik skvělých míst, kde si můžeme užít indickou masáž hlavy. Ačkoliv je těchto míst spousta, já mám své oblíbené. A právě to je místo, kde jsem si vyzkoušela svou první indickou masáž hlavy a byla jsem nadšená.

Jmenovat konkrétní místa by nebylo fér vůči ostatním, ale mohu vám říci, že je důležité vybrat si místo, kde se budete cítit pohodlně. Doporučuji vám hledat místa, která mají certifikované terapeuty a kde jsou klienti spokojeni. Vždy si přečtěte recenze a pokud je to možné, zeptejte se na doporučení od svých přátel nebo rodiny.

Moje osobní zkušenost s indickou masáží hlavy

Nyní mi dovolte podělit se o mou vlastní zkušenost s indickou masáží hlavy. Jak jsem již zmínila, jsem z Ostravy a jsem blogerka, takže často trávím hodně času před počítačem. To vede k tomu, že trpím bolestmi krku a hlavy. A právě indická masáž hlavy mi pomáhá s tímto problémem.

Pamatuji si, jak jsem byla před svou první masáží nervózní. Ale také si pamatuji, jak jsem se během masáže cítila… jakoby jsem se vznášela. Bylo to něco jako meditace, když masérka pracovala na mých napjatých svalových skupinách a ulevila mi od bolesti. A to, jak jsem se cítila po masáži, bylo úžasné. Byla jsem odpočatá, uvolněná, klidná a mé bolesti hlavy a krku prakticky zmizely.

Od té doby jsem se stala pravidelnou klientkou a těším se na každou další indickou masáž hlavy. Myslím, že to je jeden z nejlepších způsobů, jak se starat o své tělo a duši. A já jsem vděčná, že jsem tuto techniku objevila a mohla ji zařadit do svého života.

Takže pokud chcete zažít něco speciálního a jste připraveni na mimořádný zážitek, určitě vyzkoušejte indickou masáž hlavy. Já jsem si jistá, že si ji zamilujete tak jako já.