Nahoře
Aromaterapeutická masáž: Úleva od bolesti zad
srp, 14 2023

Co to je aromaterapeutická masáž?

Jak již název napovídá, aromaterapeutická masáž je forma terapie, která využívá účinky esenciálních olejů a masáže ke zmírnění bolesti a k dosažení celkového relaxačního pocitu. Ale naslouchat, je to o něco více než jen masírování zad s příjemně vonícími oleji. To je věda za tím a funguje! Může to být divoke, ale já s tím mám vlastní zkušenosti! Tak půjdeme do toho.

Proč aromaterapeutická masáž funguje?

Aromaterapeutická masáž se opírá o řadu studií, které prokazují, že některé esenciální oleje mají protizánětlivé a analgetické účinky, což může pomoci zmírnit bolest zad. Takže ano, to není jen o tom, že se cítíte dobře při masáži (ačkoli to rozhodně pomáhá), ale také o tom, jak tyto oleje mohou přispívat k řešení příčiny bolesti.

Výběr správných esenciálních olejů

Není všechno o tom, vůni, kterou máte rádi. Při výběru esenciálních olejů pro masáž zad je důležité vědět, které oleje mají analgetické a protizánětlivé účinky. Některé z nejběžnějších volbí jsou levandulový olej, který je známý svými uklidňujícími vlastnostmi, a eukalyptový olej, který může pomoci s bolestí a zánětem. A někdy se jedná o směs několika olejů, která může být najednou účinná.

Technika aromaterapeutické masáže

Aromaterapeutická masáž není jen o tom, mazat olej na zádách a doufat, že to pomůže. Existuje speciální technika masáže, kterou pracovníci v oblasti wellness a terapeuti používají k aplikaci těchto olejů a dosažení nejlepších možných výsledků. Připomínám si jednou, kdy mi Jitka dělala aromaterapeutickou masáž - byla to jedna z nejlepších masáží, jakou jsem kdy měl! Nejen, že mi pomohla s bolestí zad, ale také mi pomohla relaxovat po náročném dni.

Vlastní aromaterapeutická masáž doma

Aromaterapeutická masáž není nutně něco, co musíte nechat na profesionále. Ačkoli je vždy dobré počítat s odborníky, zejména pokud jde o něco tak důležitého, jako je vaše zdraví, můžete se naučit základy aromaterapeutické masáže a vyzkoušet je doma. Uvědomte si, že esenciální oleje musí být ředěny nosným olejem, jako je jojobový nebo mandlový olej, než je budete používat na kůži, abyste předešli podráždění.

Potenciální vedlejší účinky a upozornění

Ačkoli aromaterapeutická masáž může být účinná při zmírňování bolesti zad, je důležité být si vědom potenciálních vedlejších účinků a upozornění. Některé esenciální oleje mohou způsobit podráždění kůže nebo alergickou reakci u některých lidí, takže je důležité testovat malé množství oleje na malém kousku kůže před použitím.

Úleva od bolesti zad přes aromaterapii: závěrečné myšlenky

Aromaterapeutická masáž je skvělý způsob, jak se zabývat bolestí zad, ať už je způsobena stresem, svalovým napětím nebo jiným zdravotním problémem. Pracuje to na úrovni, kterou nemůžete dosáhnout pouhým přehlížením bolesti nebo bráním proti bolesti. A nakonec, kdo by nechtěl důvod pro další masáž?