Nahoře
Regenerační masáž pro zlepšení koncentrace a produktivity
srp, 14 2023

Význam regenerační masáže

Hej, nevím jak vy, ale já jsem často tak vyčerpaná, že mi v hlavě všechno míchá! Však to znáte, dokočit ten prezentaci, uvařit večeři pro Káju, uklidit po sobě a ještě stihnout ten poslední odstavec do knihy, kterou mám dokončit za měsíc. A kde ještě vzít síly na to všechno? V případě, že i vám tělo i hlava často signalizují, že je čas na přestávku, mám pro vás jeden skvělý tip - regenerační masáž. Ano, slyšíte správně! Klíčem k vaší zvýšené produktivitě a koncentraci může být právě kvalitní masáž.

Můj muž Kája mi o masážích řekl poprvé a já jsem to brala jako něco, co je příjemné, ale rozhodně ne klíčem k lepší produktivitě. Ale jak jsem se mýlila! Regenerační masáže doopravdy fungují! Rozluštily mi tajemství mého zdraví a energie a tak vám teď předávám klíč, který mi Kája dal.

Typy regeneračních masáží

Možná vás teď napadá otázka, jaká je tou správnou masáží pro vás? Pokud jde o regenerační masáže, existuje několik typů, které jsou určeny pro různé účely. Některé masáže jsou zaměřené na uvolnění svalů po náročném fyzickém výkonu, jiné zase na redukci stresu a únavy. Mně osobně nejlépe vyhovuje kombinace těchto dvou - antistresová svalová masáž. Jsem vždy překvapená, jak může být něco tak jednoduché jako masáž tak efektivní při řešení problémů s koncentrací a produktivitou.

AŤ už preferujete jakýkoli typ masáže, důležité je, aby vám vyhovovala. Nebojte se experimentovat a najít ten typ, který vám nejvíce prospěje. Mě osobně baví vyzkoušet si něco nového a potom se podělit o své zkušenosti s vámi. Proto následují mé tipy na nejlepší regenerační masáže, které byste měli vyzkoušet.

Benefity regenerační masáže

Regenerační masáž nabízí řadu výhod, které mohou váš den obohatit o další dimenzi. Já jsem například zjistila, že díky pravidelným masážím mám více energie, lepší náladu a hlavně - jsem produktivnější! Kdo by to byl řekl, že takové malé změny mohou udělat v našem životě takový rozdíl.

Pokud jste skeptičtí, zkuste to sami a uvidíte, že i vy pocítíte výhody regenerační masáže. Na začátek doporučuji jít si na jednu masáž týdně. Uvidíte, jak se začne vaše tělo měnit a jaké to bude mít vliv na vaši produktivitu a koncentraci. I já jsem začala chodit na masáže zvědavá a nejistá. Ale teď? Teď jsem jejich velkým zastáncem!

Jak si vybrat správného maséra

Uhánete se v práci a jen tak tak stíháte zvládnout veškeré povinnosti a starosti dne. A přitom víte, že je důležité najít čas na regeneraci, relaxaci a pořádné uvolnění. A tu přichází na řadu regenerační masáž. Ale jak si vybrat toho správného maséra?

Není to jen o tom, najít si člověka, který vám bude hnětat záda. Je to o tom najít si někoho, koho si vážíte a s kým se cítíte pohodlně. Já osobně jsem našla svou masérku Alenku náhodou při hledání v okolí našeho domova. S Kájou jsme jí zavolali, domluvili se na schůzce a už od prvního setkání jsem cítila, že je to ta pravá. Udělala na mě dojem svým přístupem, profesionalitou a hlavně - uměla mi naslouchat.

Nebojte se tedy hledat, experimentovat a nezastavujte se u prvního, koho potkáte. Vždyť vaše tělo si zaslouží to nejlepší, co mu můžete nabídnout. A tak jako já vám předávám své zkušenosti, věřím, že i vy budete chtít své zkušenosti sdílet dál. Protože když přijde na naše tělo a naši produktivitu, je důležité sdílet to dobré, co nám život nabízí.