Nahoře
Jak bezpečně uvolnit větry během těhotenství: Přírodní metody a tipy
dub, 29 2024

Důležité tipy a metody pro uvolnění větrů v těhotenství

Cítit se na plno komfortně během těhotenství může být někdy výzvou, zvláště když se potýkáme s tak nepříjemnými problémy jako je nadýmání a větry. Těhotenské hormony, jako je progesteron, mohou totiž zpomalit trávení, což přispívá ke vzniku větrů. Předchozí jídlo, které jste když nebyli těhotní normálně snášeli, nyní může zapříčinit plynatost. Pravidelná mírná fyzická aktivita je jedním z nejlepších způsobů, jak stimulovat trávicí systém a uvolnit větry. Procházky nebo jemné těhotenské jógové pozice mohou pomoci, stejně jako pravidelné krátké cvičení.

K dalším technikám patří upravení stravy. Vyhýbat byste se měli jídlům, které jsou známé svou schopností produkce plynu, jako jsou luštěniny, některé druhy zeleniny jako brokolice a květák, a sladkosti s vysokým obsahem fruktózy či sorbitolu. Na druhou stranu, zařazení vyváženého množství vlákniny může pomoci zlepšit trávení. Bylinné čaje jako mátový nebo zázvorový čaj mohou též podporovat trávicí systém

Podle výzkumu zveřejněného v časopise Health and Nutrition shows, více než 70% těhotných žen uvádí zkušenosti s nadměrným plynatostí během těhotenství což může být snížené správnou dietou a mírnou aktivitou.

.

Specifické cviky a techniky pro snížení discomfort

Věnovat se specifickým cvikům, které podporují zdravé trávení a pomáhají uvolnit nahromaděné plyny, je další účinný způsob, jak ovládat plynatost. Cvičení zaměřené na posílení břišních svalů a jiné jemné cvičení může ulevit od těchto problémů. Techniky hlubokého dýchání nebo jemná jógová cvičení jako je pozice 'kočky' nebo 'dětské pozice' mohou být provedeny i doma a bez potřeby speciálního vybavení. Přiměřená pravidelnost těchto cvičení vede ke snížení frekvence a intenzity plynatosti. Naučit se správné držení těla během sedění, stání či chůze, může též významně zmírnit nepohodlí způsobené plynatostí, neboť správné umístění těla podporuje efektivnější trávení a předchází nadměrné tvorbě plynů.