Nahoře
Co potřebujete vědět před první lymfatickou masáží
srp, 14 2023

Co je to lymfatická masáž a proč potřebujete ji vyzkoušet

Už jste slyšeli o lymfatické masáži? Již několikrát jsem o ní psal a nemůžu dostatečně zdůraznit, jak je to skvělý zážitek pro tělo a mysl. Věděli jste, že lymfatický systém je základní součástí našeho imunitního systému? No, já vám to říkám právě teď. Pokud jste jako já a libujete si v hledání nových a účinných způsobů, jak se postarat o své zdraví a pohodu, pak je lymfatická masáž právě to, co hledáte.

Můj první zážitek s lymfatickou masáží byla cestou za zdraví a relaxací. Byla to jedna z prvních věcí, které mi doporučila Helena, když jsme začali docházet ke svému místnímu terapeutovi. Dodnes jsem vděčný za její doporučení - nikdy jsem nebyl uvolněnější a energičtější.

Co můžete očekávat před, během a po lymfatické masáži

Především - nebojte se. Neexistuje žádný důvod k obavám, pokud jde o lymfatickou masáž. Terapeuti, kteří provádějí tyto masáže, jsou většinou velmi zkušení a odborně vyškolení, takže vědí, co dělají. Před masáží budete nejspíš požádáni, abyste se zbavili veškerého oblečení (samozřejmě, můžete si ponechat spodní prádlo, pokud se cítíte pohodlněji). Moje první masáž byla třeba úplně nahá, ale to je už na každém, jak se k tomu postaví.

Při první lymfatické masáži můžete cítit mírnou bolest nebo nepohodlí. To je úplně normální a není třeba se ničeho obávat. Terapeut mě ujistil, že to je normální reakce těla na nový typ stimulace. Pokud to bude nepříjemné, dejte to okamžitě vědět masérce nebo masérovi.

Jak si připravit na první lymfatickou masáž

Na první masáž je ideální se připravit. Vezměte si pohodlné oblečení, které můžete lehce sundat a obléci zpátky. Také se ujistěte, že jste dobře najedení, ale neměli jste jíst přímo před masáží. Ideál je mít jídlo v těle asi 2 hodiny před masáží. Já si po masáži oblíbil lehký ovoce nebo smoothie. Nechte si alespoň hodinu volného času po masáži. Tělo potřebuje čas na regeneraci a také budete chtít vychutnat relaxační pocity po masáži.

Je dobré také mít dostatek vody. Lymfatický systém je z velké části tvořen vodou a při masáži může dojít k jejímu uvolnění. Proto je důležité být hydratovaný, abyste podpořili očistu a detoxikaci těla. Z vlastní zkušenosti vám mohu říct, že následující den po masáži budete cítit, jak vám "procedí" tělo. To je ale skvělý pocit, protože víte, že vaše tělo dělá to, co má - čistí se od toxinů.

Benefity lymfatické masáže, které jste možná neznali

Lymfatická masáž nabízí mnoho benefitů pro naše tělo a mysl. Především podporuje správnou funkci lymfatického systému, což je klíčové pro naše celkové zdraví a imunitu. Kromě toho pomáhá odstraňovat toxiny z těla a podporuje detoxikační procesy. Může také zmírnit některé typy bolestí, jako je například bolest hlavy nebo svalová napětí.

Ještě jedním nečekaným benefitem lymfatické masáže je podpora zdravé pleti. Masáž vyživuje pokožku a podporuje její zdraví a vzhled. Při první masáži jsem se překvapeně podíval na své ruce a byly růžovější a vypadaly zdravěji. Helena dokonce poznamenala, že vyhlížím odpočatě a mladistvě.

Příběh ze života, nebo jak jsem začal s lymfatickou masáží

Vše začalo pravděpodobně stejně jako u vás. Byl jsem zvědavý a chtěl jsem vyzkoušet něco nového pro své zdraví a pohodu. Když mi Helena poprvé zmínila o lymfatické masáži, musel jsem se tomu zasmát. Říkal jsem si: "Kdo by chtěl něco takového podstoupit? To je přece jen pro ženy, ne?" Ale jak se ukázalo, byl jsem v tomto případě absolutně mimo mísu.

Moje první lymfatická masáž byla něco, co změnilo můj pohled na péči o tělo a zdraví. Cítil jsem se úplně uvolněně a můj mozek jako by byl najednou přepnut do módu relaxace. Cítil jsem, jak můj lymfatický systém pracuje, jako by se probudil z dlouhého spánku. Byl jsem plný energie, cítil jsem se lehčí a můj imunitní systém byl znatelně posílen. Od té doby jsem lymfatické masáže začal pravidelně navštěvovat a vřele je doporučuji každému.

Takže pokud jste přemýšleli o vyzkoušení lymfatické masáže, doporučuji vám to udělat. Neváhejte, začněte se o sebe více starat a vaše tělo vám to vrátí. Ostatně, pouze jednou máme tělo, tak proč mu nedat to nejlepší?